Благодійна організація «Благодійний Фонд «Чисті Серцем» є неприбутковою благодійною організацією, створеною у відповідності із Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» та чинним законодавством України, яка була заснована 04 лютого 2013 року спочатку під назвою БФ «Відродження Прикарпаття», а згодом, у листопаді 2016 року назву було змінено на БО «Благодійний Фонд «Чисті Серцем».

07 грудня 2015 року Президентом Фонду стає Народна Артистка України Катерина Бужинська.

За роки діяльності командою Фонду реалізовано декілька міжнародних соціальних проєктів. Зокрема продовж літніх періодів 2014-2019 роки за підтримки угорського уряду та інших партнерів, було організовано літній відпочинок в Угорщині для 3 500 дітей з різних регіонів України. Це діти із сімей учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, із малозабезпечених та багатодітних сімей, а також обдаровані діти.

З грудня 2015р. – червня 2016р. організовано грандіозний міжнародний соціальний проєкт «Діти за мир у всьому світі», завдяки якому 507 дітей з різних куточків України змогли відвідати 35 країн світу в якості маленьких послів миру та відвідати 30 парламентів. В рамках проєкту діти з різних країн світу на карті своєї країни розміщували голубів миру з своїми побажаннями і передавали естафету та карту миру наступній країні та Україні. На картах було розміщено 33 170 паперових голубів із побажаннями миру, долучились до міжнародного проекту та взяли участь у флешмобі більше 100 тис. дітей та небайдужих дорослих з України та Європейських країн. Серед областей України, де відбувалось виготовлення карт миру, Івано-Франківська, Ужгородська, Закарпатська, Львівська, Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Хмельницька, Київська, Тернопільська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Харківська. У травні 2016 р. діти мали честь потрапити на прийом до Папи Римського у Ватикані, та помолитися за мир в Україні. Діти з усіх куточків України також презентували гімн проєкту «Діти за мир у всьому світі». Це єдина пісня українською мовою, яка пролунала під час загальної аудієнції Папи Франциска на площі святого Петра у Ватикані, в Європарламенті, штаб-квартирі НАТО, парламенті Швейцарії та інших євроінституціях. Проєкт завершився великим концертом у м. Київ 06 червня 2016р.

Після завершення проєкту у світ вийшла ексклюзивна поштова марка із зображенням логотипу міжнародного соціального проєкту «Діти за мир у всьому світі». На цій марці, виготовленій ДП «Укрпошта», окрім логотипу проєкту міститься ще й фотографія української делегації з Папою Римським Франциском під час ватиканської презентації проєкту та мапи миру.

В лютому 2017 року розпочався міжнародний соціальний проект «Книга Добра», який об’єднав тисячі дітей та дорослих з єдиною метою – відшукати унікальні історії про добро в усіх проявах. Це Книга про Україну, про нас, українців, і про майбутнє, яка містить в собі щире та нерафіноване добро.

На першому етапі проєкту діти з усіх регіонів України писали реальні історії про добро та малювали ілюстрації до них. На другому етапі цього міжнародного соціального проєкту були створені художні малюнки. На адресу організаторів надійшло близько 40 000 робіт. З них редакційною радою було обрано 100 найкращих ілюстрацій до історій про Добро. Згодом зі 100 історій про добро та 100 ілюстрацій до історій про добро було обрано 50 історій та ілюстрацій, які увійшли у Книгу Добра.

07 вересня 2017 року в Центрі української культури у м.Таллінні (Естонія) відбулося виготовлення перших сторінок Книги Добра в рамках міжнародного соціального проєкту. Друкували книгу на незвичайному черпаному папері. Його виготовляють з бавовни і трав, зібраних у тих регіонах, звідки надійшли історії про добро. Даний папір зберігається більше тисячі років. Заплановано виготовити 100 ексклюзивних примірників «Книги Добра» та 10 000 друкованих примірників. Унікальну “Велику книгу”, разом із друкованими копіями, їх презентовано в обласних центрах України, друковані копії передано бібліотекам і загальноосвітнім школам. Під час презентації, обиралися найкращі творчі колективи, які в майбутньому мали змогу бути в складі української делегації, під час передачі Книги Добра в одну із 50 країн світу.

09 грудня 2017р. в приміщенні Національно культурного-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» відбулась презентація першого екземпляру унікальної «Книги Добра» та передача її в Національну бібліотеку України ім. В.І. Вернадського. Участь у створенні «Книги Добра» взяли більше 300 тисяч дітей та дорослих. А 200 переможців проекту вже мали змогу впродовж літа 2017 року відпочити та оздоровитись в Угорщині.

8 серпня 2018 українська делегація на чолі із Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, за участі 80 дітей із сімей воїнів АТО, учасників, співорганізаторів та меценатів Проєкту мала змогу взяти участь у Генеральній Аудієнції та особисто репрезентувати і передати «Книгу Добра» Його Святості Папі Франциску.

У міжнародний день Добра, 13 листопада 2018 українська делегація за участі 65 дітей із сімей воїнів АТО, учасників, співорганізаторів та меценатів Проєкту вручила Книгу Добра Вселенському Патріархові Варфоломію І.

10 січня 2019 за участі 40 дітей, серед яких учасники І та ІІ етапів проєкту Книга Добра, найактивніші учасники ІІІ етапу, діти бійців АТО, ВПО, із малозабезпечених сімей, а також обдаровані діти, організатори проєкту та супроводжуючі особи спільно з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним передали Книгу Добра Міністру закордонних справ Литви Лінасу Лінкявічюсу.

11 січня 2019 українська делегація мала зустріч із головою парламенту пані Інарою Мурнієце та передала їй Книгу Добра на зберігання у головну книгозбірню Латвії.

13 січня 2019 посланці добра спільно із Посольством України в Естонії, Конгресом українців в Естонії та Центром української культури у м. Таллінні за участі голови парламенту Ейкі Нестора передали “Книгу Добра” для національної бібліотеки Естонії.

27 лютого 2019 за підтримки Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та Посольства України в Румунії, 80 учасників міжнародного соціального проєкту “Книга Добра” та організатори проєкту взяли участь в аудієнції на запрошення Її Величності, Принцеси Маргарети, Берегині Румунської Корони та передали «Книгу Добра» Її Величності для зберігання в Королівському музею.

31 серпня 2019 на запрошення та за підтримки Посольства України в Королівстві Нідерланди активні учасники міжнародного соціального проекту «Книга добра» взяли участь в святі «Дні України в Нідерландах». Там дітлахи презентували «Книгу Добра», а також познайомилися із культурною спадщиною Королівства.

11 грудня 2019 «Книга Добра» була презентована і урочисто передана Президентській бібліотеці Угорщини і з того часу унікальний примірник “Книга Добра” зберігатиметься там.

В період 201  – 2021 рр. завдяки підтримці міжнародних партнерів з Угорщини, Естонії та Болгарії на Схід України було направлено близько 5 800 тон гуманітарної та матеріально-технічної допомоги.

Зокрема Благодійний Фонд активно працює над реалізацією проєкту «Гуманітарна допомога навчальним закладам Донецької та Луганської областей», завдяки співпраці з Центром української культури у м.Таллінні (Естонія) згідно програми Міністерства закордонних справ Естонії.

В квітні 2021 р. ми розпочали роботу над новим міжнародним культурно-соціальним проєкт  «Таємниці України для тебе». Адже давно назріла потреба створення єдиної бази видів народних ремесел (особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення), зібрання рецептів автентичної української кухні (історія походження страв та рецепти їх приготування), популяризація історичних, природних та культурних об’єктів з різних регіонів України (легенди, історія створення сіл\ міст, цікаві розповіді про історичні та культурні пам’ятки).

Зібрана інформація буде впорядкована в унікальних книгах, виготовлених в давній “черпаний” спосіб, і подарованих в Національну бібліотеку України ім.Вернадського, бібліотеку Ватикану, Королівську бібліотеку Великої Британії, Олександрівську бібліотеку, бібліотеку Конгресу США. Друковані примірники презентуватимуть в усіх обласних центрах України та подарують їх в обласні бібліотеки, загальноосвітні школи, дипломатичні місії і українській діаспорі за кордоном.

На участь в  конкурсі було подано більше 5 000 заявок в трьох напрямках. Завдяки інформації, яку вдалося зібрати, командою проєкту здійснюватиметься відродження та популяризація унікальних забутих рецептів українських страв, промоція невідомих досі архітектурних та природніх об’єкті та сприяння в передачі знань майстрів різноманітних ремесл новим учням.

Представники конкурсної комісії визначили найцікавіші 333 роботи про таємниці України. Всі переможці отримують цінні подарунки. Презентація проєкту відбулася вже в 13 обласних центрах України.

На базі Фонду були організовано різноманітні гуртки для дітей та дорослих, які були вимушені покинути свої домівки під час окупації Донецької та Луганської областей в 2014 році. Завдяки співпраці із фондами-партнерам та меценатами ми мали змогу надавати гуманітарну допомогу переселенцям в Івано-Франківській області.

Щирі посмішки, вдячні слова та позитивні емоції, які ми отримуємо від своєї роботи надихають нас на невпинну працю, знаходження різних способів та засобів досягнення цілей Фонду.

Ми працюємо для щасливого майбутнього України. Дякуємо усім друзям, партнерам, меценатам за підтримку та допомогу в реалізації наших проєктів.

Творімо добро разом!

 

Top