Канадці допоможуть розробити схему поводження з ТПВ в Івано-Франківській області

n6Канадська компанія Waste RE-Solutions Edmonton (м.Едмонтон) допоможе розробити і впровадити схему поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) в Івано-Франківській області.
Про це повідомив журналістам заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Руслан Гусак, коментуючи нещодавно підписану угоду про співпрацю з цією канадською компанією.

«Ми всі необхідні дані щодо збору твердих побутових відходів і їхню морфологію надаємо канадській стороні. Канадська сторона цю схему опрацює для того, щоб на весну наступного року, до травня місяця, ця робота по впровадженню схеми поводження з ТПВ в Івано-Франківській області була завершена», – сказав він.
Р.Гусак зауважив, що у серпні у складі делегації від області побував на цьому комунальному підприємстві в Едмонтоні і бачив на практиці, як переробляють ТПВ.

«Хочу наголосити, що технологія, яка сьогодні використовується в місті Едмонтоні, це є не сміттєспалювання, а повністю переробка, в тому числі і механічна переробка ТПВ», – підкреслив Р.Гусак.
Він також зазначив, що побудова в області сміттєпереробного заводу і сміттєсортувальних ліній – це кінцева фаза проекту.

«Спершу нам треба зрозуміти, що якщо ми збираємо все сміття з області, то в яких місцях треба ставити сміттєсортувальні лінії. На мій погляд, і цей погляд збігається з представниками канадської сторони, треба зробити одне велике сміттєзвалище, де б в кінцевому результаті ці ТПВ повністю перероблялися б», – поділився заступник губернатора.

Однак, вважає Р.Гусак, все починається з роздільного сортування сміття. І тому, на його думку, треба започатковувати у школах і дитячих садках програми з навчання дітей поводженню з ТПВ.
Р.Гусак також уточнив, що відповідно до підписаної угоди про співпрацю канадці нададуть області фінансування і проведуть відповідні навчання. За його даними, в екологічному фонді обласного бюджету передбачено 700 тис. грн. на розробку техніко-економічного обґрунтування схеми поводження з ТПВ.
Проект планують реалізувати, використовуючи механізм державно-приватного партнерства.
Нині на території Івано-Франківської області немає жодного сміттєпереробного заводу.

Top