Івано-Франківська область вводить систему раннього сповіщення населення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій за допомогою SMS

В Івано-Франківській області введено систему раннього сповіщення населення про загрозу виникнення надзвичайнихситуацій за допомогою розсилки SMS (черезоператора мобільного зв’язку компанію “Київстар“).

Ми ухвалили рішення створити систему раннього сповіщення населення нашоїобласті для того, щоб люди моглиорієнтуватися й готуватися до надзвичайнихситуаційЯк тільки ми отримуємо інформаціющо очікується паводок,підйом водиштормове попередженнязсув або насувається завірюхаусім цим власникаммобільних телефонівнегайно надсилаються SMS”, – повідомив голова Івано-Франківської обладміністрації Михайло Вишиванюк на колегіїОДА у вівторок, 20 березня.

Як пояснив начальник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській областіВолодимир Чернецький, для своєчасного та якісного сповіщеннянаселення про надзвичайну ситуацію залучилисистеми зв’язку мобільного операторазокрема компанії “Київстар“, яка покриває на сьогодні майже 95% територіїобласті. Він уточнивщо для цього обладміністрація уклала з компанією відповідний договір.

“Схема працює таким чином. Керівник цивільного захисту населення області ухвалює рішення про сповіщеннянаселення. Ця інформація про надзвичайну ситуаціюнадходить до чергового, а ми вже розробили шаблони текстів таких повідомлень, і черговий розсилає їх на місця”, – розповів В.Чернецький.

Він зазначив, що така інформація в регіони надійде на мобільні телефони керівників районів і мерів міст, сільських і селищних голів, директорів шкіл, священиків, учителів, депутатів сільрад, які сповістять про загрозу надзвичайної ситуації тих жителів села, які не мають телефонів.

В.Чернецький також звернувся до присутніх на колегії сільських голів усіх населених пунктів області з проханням надати номери мобільних телефонів, без прізвищ, тих жителів населених пунктів, які проживають у небезпечній зоні, щоб внести їх до бази даних управління ДСНС для розсилки SMS.

“Від сьогодні у разі надходження до нас інформації ця система вже працюватиме”, – запевнив В.Чернецький.

На колегії усім присутнім продемонстрували роботу цієї системи: протягом декількох хвилин усі керівники, чиї телефони вже внесено до бази даних управління ДСНС отримали відповідні SMS.

Фонд «Відродження Прикарпаття» має намір використати таку систему екстрених повідомлень про надзвичайні ситуації у своїх проектах,які стосуються попередження виникнення надзвичайних ситуацій на Калуш-Голинському руднику (м. Калуш, Івано-Франківська область, під час програм протидії повеням і паводкам.

Top