Івано-Франківська область після дитячого хоспісу організовує виїзне хоспісне відділення

Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської обладміністрації після відкриття в цьому році дитячого хоспісноговідділення планує організувати і виїзне хоспісневідділення для надання допомоги родичам по догляду за хворимидітьми.

“Виїзне хоспісне відділення – це той наступний крок, який ми повинні зробити в області. Він вірний, тому що у всьому світі ніхто не може забезпечити стаціонарною допомогою всіх, хто її потребує”, – повідомив директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обладміністрації Роман Мельник на прес-конференції у вівторок, 20 березня.

Він сказав, що сформують виїзну мобільну групу, яка буде виїжджати і допомагати сім’ям, які зіткнулися з бідою.

“Вона навчає надавати елементарну допомогу хворому, як правильно заправити ліжко, перестелити його, як обробити тіло, навіть як зробити ін’єкцію. І, звичайно, це психологічна та моральна підтримка сім’ї”, – пояснив Р.Мельник.

За його словами, “у всьому світі ця служба працює на благодійних засобах, на волонтерської допомоги і т. д.”.

Р.Мельник також повідомив, що після успішно проведеного телемарафону на облаштування дитячого хоспісу вже зібрали 800 тис. грн. благодійних коштів.

“Ми практично добилися того, чого хотіли, бо не основним завданням було зібрати кошти. Головне – звернути увагу суспільства на існуючу проблему, щоб сім’ї, які зіткнулися з бідою, не залишилися наодинці з нею”, – підкреслив він.

Р.Мельник уточнив, що робота по створенню дитячого хоспісу на базі Будинку дитини в м. Надвірна вже почалася. Його планують відкрити до вересня поточного року.

“Телемарафон – це тільки старт, а не фініш. Ми починаємо серйозно працювати в цьому напрямку”, – зазначив директор департаменту.

Як повідомлялося раніше, в Івано-Франківській області 21 березня проведуть телемарафон для збору коштів на дитячий хоспіс.

В області також планують цього року відкрити хоспісні відділення в усіх районних лікарнях.

Нині в області працює єдиний хоспісний стаціонар в Івано-Франківську на 35 ліжок, який був відкритий 17 років тому.

В Івано-Франківській області хоспісної допомоги потребує понад 300 дітей.

Фонд «Відродження Прикарпаття» в рамках своєї благодійної медичної програми «Здорове покоління» планує  придбати для хворих дітей лікарняне обладнання та медичну техніку.

Top