Фонд разом з зарубіжними партнерами має намір реалізувати проект щодо зменшення ризиків екологічної катастрофи на Калуш-Голинському руднику (м. Калуш Івано-Франківська область)

n1Фонд «Відродження Прикарпаття» разом з європейським партнерами підготували спільний проект, що стосується зменшення ризиків щодо недопущення переростання місцевого екологічного лиха у катастрофу загальнонаціонального масштабу.

Такі наслідки можуть викликати концентровані розсоли, якщо вони прорвуться через дамбу Домбровського кар’єра у р. Сівка. Звідти небезпечна отрута потрапить у р. Лімниця та Дністер. Мільйони кубометрів солоної води потечуть у Чорне море, забруднюючи все на своєму шляху. У річках загине риба.

8 мільйонів людей можуть опинитись без питної води.

Щоб цього не трапилось, фонд відродження та його міжнародні партнери запропонували стабілізувати рівень води у Домбровському кар’єрі. Це можна зробити з допомогою кількох потужних установок з опрісненням води.

Одночасно з добуванням солі та випаровуванням 4-5 млн. кубометрів висококонцентрованих розсолів це дасть можливість будівельникам та меліораторам виграти час та здійснити повноцінну гідроізоляцію кар’єру.

Top